موزه مردم شناسی بندرکنگ نگین جنوب ایران

در این شهر زیبا موزه مردم شناسی هم وجود دارد که از موزه‌های مهم تاریخی و مردم شناسی جهت ترویج فرهنگ بومی در جنوب ایران است. این موزه مردم شناسی و دریانوردی بندرکنگ که توسط افرادی خیّر، و همچنین ناخداها و جاشوهای این بندر زیبا تاسیس شده که در این موزه اکثر وسایل و نقشه هایی که ناخداها و جاشوها در قدیم الایام دریانوردی از آنها استفاده می کردند به معرض نمایش عموم در آورده شده است.

این موزه از مجموعه های مهم دریانوردی، آداب و رسوم بومی محلی، معماری، صنایع دستی و نوع پوشش و خوراک مردم قدیم الایام و جدید بندر تاریخی کنگ است. و در کمتر شهر بندری مجموعه ای با این گستردگی در کمتر مکانی در کنار بنادر و سواحل شمالی خلیج فارس وجود دارد که مورد استفاده مستقیم بازدیدکنندگان و پژوهشگران و گردشگران قرار گیرد.

این موزه در حال حاضر به یک جاذبه گردشگری در شهرکنگ تبدیل شده به طوری که مسافران و مهمانان این بندر پس از اقامت و گردش در این شهر از این موزه بازدید می کنند.
این موزه که در طول سال پذیرای گردشگران زیادی می باشد، شامل آثار قدیمی دریانوردی شامل فرمان لنج یا سکان، رادیوهای قدیم، قطب نما، تصاویری از انواع ماهی، لنگر کشتی، ماکت کشتی های کوچک و بزرگ، برکه و تعدادی نقاشی های هنری بومی… می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *